Lovely Home

Sklep

Producenci

Historia RAGABA to opowieść o twórczym podejściu do rzeczywistości, potrzebie tworzenia i nieustannej chęci doskonalenia swojego rzemiosła. Za każdym produktem tej marki kryje się opowieść, a wszystko zaczęło się od jednego małego kota…

Przez ponad 12 lat RAGABA specjalizowała się w produkcji komponentów drewnianych dla dużych producentów mebli. Profesjonalizm i doświadczenie pozwoliły zdobyć wiedzę na temat jakości drewna, aż do roku 2013, kiedy to odpady produkcyjne stały się inspiracją do stworzenia czegoś nowego. Właśnie wtedy, dla zabawy, powstała pierwsza drewniana figurka kota, która stała się zalążkiem twórczej rewolucji. Dodając farbki i papier ścierny, firma pozwoliła nie tylko malować, ale także personalizować te figurki, przynosząc radość nie tylko dzieciom, ale także dorosłym.

Nazwa RAGABA wzięła się od skrótu RGB, co podkreśla, jak ważne są dla marki kolory i indywidualizm. Choć zabawki już nie są produkowane, to ich duch ciągle jest obecny w każdym produkcie marki.

Z czasem RAGABA zrozumiała, że odpady mogą być źródłem inspiracji. Pierwszy projekt mebli, stoliki Ufo, powstał we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz utalentowanymi projektantami. Wkrótce potem do zespołu dołączył kreatywny indywidualista Marcin Gładzik, który wniósł świeże spojrzenie na projektowanie. Dzięki zaangażowaniu, pasji i nieustannemu poszukiwaniu nowych pomysłów, RAGABA stworzyła zespół zdolny do przenoszenia gór. Ale zamiast tego, firma postanowiła skupić się na tworzeniu pięknych rzeczy i dostarczać je na czas.

RAGABA to więcej niż marka. To symbol twórczego podejścia do rzeczywistości, pasji, innowacji i odpowiedzialności za naszą planetę.